Śmiech Na Sali – Przewodnik po polskich serialach komediowych

Myślę, że każdy lubi się czasem pośmiać. Środowy wieczór, nie ma nic do roboty, nastrój jako-taki, ponieważ trzeba jutro wziąć się w garść i znów iść do pracy bądź do szkoły. Świetnie sprawdza się wtedy krótki domowy seans przed ekranem. Jeśli chodzi o seriale komediowe, to największą popularnością cieszą się produkcje zagraniczne a polskie schodzą na bok. Przedstawię zatem kilka polskich tytułów, które są warte zainteresowania.

RANCZO
Młoda amerykanka Lucy powraca do korzeni po ponad 15 latach życia na obczyźnie. Otrzymuje w spadku bo babci dworek w zaściankowej lubelskiej gminie Wilkowyje i postanawia w nim zamieszkać, czym zaskakuje wszystkich. Od samego początku staje się ulubienicą miejscowego proboszcza, co nie podoba się wójtowi gminy. Nowoczesna dziewczyna na każdym kroku spotyka zadziwiające ją fakty które powodują zabawne sytuacje. Ponadto Lucy angażuje się w wiele lokalnych spraw i stara się wprowadzać zmiany, lecz czy polska wieś jest na nie na pewno przygotowana?

2e0f27a4503d8fc13408194423a0540839b61625_k77hap.jpg

BULIONERZY
Czteroosobowa rodzina Nowików – szczęśliwe małżeństwo Piotra i Grażyny z dwójką dzieci – Sylwią i Olkiem wygrywa w konkursie bulionu drobiowego mieszkanie w jednej z warszawskich rezydencji. Przeprowadzka z bloków do ekskluzywnego apartamentu jednak zobowiązuje szczęśliwców do kłamstwa przed sąsiadami. Rajskie życie staje się pasmem kłopotów i zmartwień, kiedy inni angażują się w życie Nowików. W serialu klasa niska spotyka klasę wyższą, co gwarantuje wiele zabawnych incydentów.

0296623

O MNIE SIĘ NIE MARTW
Dwukrotna rozwódka Iga ma dwoje dzieci. Mieszka razem ze swoim, drugim już, byłym mężem Krzyśkiem, który komplikuje byłej żonie ułożenie sobie życia, ponieważ wciąż liczy na to, że znów będą razem. Młoda bohaterka cechuje się nadmierną szczerością, przez co ma częste kłopoty. W potrzebie porady prawnej kontaktuje się z młodym prawnikiem Marcinem. Znajomość rozwija się, a niezdecydowany dotąd w uczuciach adwokat zakochuje się w Idze. O mnie się nie martw to serial przedstawiający bardzo bliskie zetknięcie ludzi „z różnych światów”, które z góry gwarantuje widzom dobrą zabawę.

c5e8bf393419b5d23f318d752095cae5

NIANIA
Młoda dziewczyna z Pragi – Frania zostaje zwolniona z pracy ekspedientki w salonie sukien ślubnych. Tego samego dnia otrzymuje propozycję bycia nianią trojga dzieci sławnego producenta filmowego Maksymiliana Skalskiego, pomimo że trafiła do jego domu z zamiarem sprzedaży kosmetyków. Nie wahając się ani chwili, przenosi się z Pragi na Mokotów. Problemy podopiecznych czasem zaskakują bohaterkę, lecz zawsze udaje jej się znaleźć rozwiązanie, wykorzystuje przy tym swoje życiowe doświadczenie. W wolnym czasie szuka wybranka swojego serca, lecz w większości są to diametralne pomyłki.

Niania2.jpg

DUŻA PRZERWA
Akcja serialu dzieje się w pokoju nauczycielskim I Liceum Ogólnokształcącego w Porębowie. Głównymi bohaterami są nauczyciele z przyjaznej młodzieży kadry pedagogicznej, która zmaga się z różnymi problemami. Ciekawe przygody przeżywają m.in. komiczny dyrektor szkoły, który nie radzi sobie z wieloma obowiązkami, atrakcyjna sekretarka oraz uczniowie. Wszyscy na pewno rozbawią was do łez. Serial przedstawia w zabawny sposób, jak wygląda praca w szkole od strony jej pracowników. Niestety, Duża Przerwa ma tylko 13 odcinków.

871bb755e0649a0ee5ab3603a0b826f6.jpg

MIODOWE LATA
Wielka przyjaźń łączy dwa małżeństwa mieszkające w jednej z wolskich kamienic – Karola i Alinę Krawczyków oraz Tadzia i Danusię Norków. Karol to motorniczy tramwaju, bardzo pewny siebie mężczyzna z „lekką” nadwagą, Alina jest typową kochającą żoną, Tadzio pracuje jako kanalarz, jest wiernym przyjacielem Karola a Danusia, jego żona, nowoczesną i rozsądną dziewczyną. Bohaterów spotyka wiele ludzkich problemów, a także sytuacje, których nie wyobrazilibyśmy sobie, że mogą się naprawdę zdarzyć. Jeśli potrzebujecie dużego zastrzyku humoru, to Miodowe lata na pewno się sprawdzą!

e4bc27fd6d5a652cc68eef0a044f11be

LOKATORZY
Troje młodych ludzi – Krysia, Jacek i Zuzia wynajmuje mieszkanie od państwa Bogackich. Jacek to młody szef kuchni który szuka dziewczyny na niezobowiązujące przygody, Zuzia z zawodu jest sekretarką, czasem dziecinna z niej blondynka a Krysia to poczciwa brunetka pracująca w kwiaciarni. Trójkę współlokatorów łączy ogromna przyjaźń, co sprawia, że przypominają trzech muszkieterów. Zabawne sytuacje powoduje to, że małżeństwo Bogackich Helenę i Stanisława mieszkających na parterze od rozhulanej młodzieży dzieli tylko cienki sufit.

00060IOCBF91EV9N-C322.jpg

Myślę, że teraz wybierzecie czasem polskie seriale, ponieważ według mnie są one naprawdę warte obejrzenia i nieprawdą jest, że są one gorsze od popularnych seriali zagranicznych. Bądźmy telewizyjnymi patriotami!

Piotrek Tarnowski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s