The Color Run

10 września w Warszawie, na błoniach Stadionu Narodowego o godz. 13, po raz kolejny, odbył się bieg The Color Run znany jako „Najszczęśliwsze 5 km na świecie”. Była to już druga, tegoroczna edycja tego przedsięwzięcia.

Czym dokładnie jest The Color Run? Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie imprezy, The Color Run jest unikalnym, kolorowym biegiem, którego celem jest celebracja zdrowia, radości i indywidualności. Misją widowiska jest zarażenie ludzi pozytywną energią oraz zainteresowanie ich sportem i zdrowym stylem życia. Uczestnicy pokonują trasę 5 km, obsypując się wzajemnie kolorowymi proszkami. Trasę można pokonać biegiem, jak i spokojnie przejść.

The Color Run powstało w marcu 2011 roku. Podbił ono m.in. Stany Zjednoczone, Chiny, Australię, Afrykę, dużą część Europy, a także Polskę! W samym  2015 roku zorganizowano ponad 300 imprez w ponad 50 państwach.

W Polsce bieg rozpoczął swoją działalność w ubiegłym roku na terenach Warszawy oraz Poznania. Za pierwszym razem event zgromadził łącznie 16 tys. uczestników! Pierwszy w tym roku maraton odbył się w Poznaniu na początku czerwca. W wydarzeniu wzięło ponad 7 tysięcy uczestników z całej Polski i z zagranicy, a biletów na poznański bieg zabrakło już na 2 tygodnie przed imprezą. W przypadku Warszawy, w imprezie wzięło udział aż ok. 10 tysięcy uczestników!

Na każdy rok przypada inny motyw przewodni. Tegoroczna edycja nosiła nazwę „The Color Run Tropicolor World Tour 2016”. Łączyła ona w sobie rozwój pasji sportowych, jak i wypoczynku w tropikalnym klimacie. Na mecie czekało wiele atrakcji m.in. festiwal muzyczny.

Bieg ma również charakter charytatywny. Współpracował on z organizacjami charytatywnymi, pomagając im nagłaśniać i popularyzować ich działania. Od 2012 roku udało im się zdobyć fundusze dla ponad 80 organizacji charytatywnych, zarówno tych lokalnych, jak i tych o zasięgu ogólnokrajowym. The Color Run przekazało takim organizacjom już ponad 3 miliony dolarów.

Niestety, The Color Run na ten rok nie organizuje więcej wydarzeń. Zostaje nam więc czekać na przyszłoroczną edycję. Ja się na nią wybiorę. A wy?

Bartek Matusik

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s