The Color Run

10 września w Warszawie, na błoniach Stadionu Narodowego o godz. 13, po raz kolejny, odbył się bieg The Color Run znany jako „Najszczęśliwsze 5 km na świecie”. Była to już druga, tegoroczna edycja tego przedsięwzięcia.

Czym dokładnie jest The Color Run ? Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie imprezy, The Color Run jest unikalnym, kolorowym biegiem, którego celem jest celebracja zdrowia, radości i indywidualności. Misją widowiska jest zarażenie ludzi pozytywną energią oraz zainteresowanie ich sportem i zdrowym stylem życia. Uczestnicy pokonują trasę 5 km, obsypując się wzajemnie kolorowymi proszkami. Trasę można pokonać biegiem, jak i spokojnie przejść.

The Color Run powstało w marcu 2011 roku. Podbił ono m.in. Stany Zjednoczone, Chiny, Australię, Afrykę, dużą część Europy, a także Polskę! W samym  2015 roku zorganizowano ponad 300 imprez w ponad 50 państwach.

W Polsce bieg rozpoczął swoją działalność w ubiegłym roku na terenach Warszawy oraz Poznania. Za pierwszym razem event zgromadził łącznie 16 tys. uczestników! Pierwszy w tym roku maraton odbył się w Poznaniu na początku czerwca. W wydarzeniu wzięło ponad 7 tysięcy uczestników z całej Polski i z zagranicy, a biletów na poznański bieg zabrakło już na 2 tygodnie przed imprezą. W przypadku Warszawy, w imprezie wzięło udział aż ok. 10 tysięcy uczestników!

Na każdy rok przypada inny motyw przewodni. Tegoroczna edycja nosiła nazwę „The Color Run Tropicolor World Tour 2016”. Łączyła ona w sobie rozwój pasji sportowych, jak i wypoczynku w tropikalnym klimacie. Na mecie czekało wiele atrakcji m.in. festiwal muzyczny.

Bieg ma również charakter charytatywny. Współpracował on z organizacjami charytatywnymi, pomagając im nagłaśniać i popularyzować ich działania. Od 2012 roku udało im się zdobyć fundusze dla ponad 80 organizacji charytatywnych, zarówno tych lokalnych, jak i tych o zasięgu ogólnokrajowym. The Color Run przekazało takim organizacjom już ponad 3 miliony dolarów.

Niestety, The Color Run na ten rok nie organizuje więcej wydarzeń. Zostaje nam więc czekać na przyszłoroczną edycję. Ja się na nią wybiorę. A wy?

Bartłomiej Matusik

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s