Najsławniejszy wokalista na świecie

Mnóstwo rekordów, niezliczone koncerty i masowo sprzedające się płyty, to tylko kilka osiągnięć, którymi może poszczycić się Ed Sheeran. Należy więc zadać pytanie „Kiedy to wszystko się stało?”.

Edward Christopher Sheeran pochodzi z małego, angielskiego miasteczka znajdującego się niedaleko Manchesteru. Początki jego kariery sięgają roku 2005, kiedy to opublikował pierwszą swoją piosnek. Niedługo potem przeprowadził się do Londynu, by kontynuować muzyczną karierę i tak w 2009 roku wydał swój pierwszy mini album pod tytułem „You need me”. W tym samym roku pobija pierwszy w swojej karierze rekord, grając aż 312 koncertów w ciągu roku. Dwa lata później wydaje piosnkę „The a Team”, a niedługo później płytę zatytułowaną „+”, która przynosi mu wielką sławę w UK i USA.

Rok 2014 okazał się przełomowy dla artysty. Utwór „I See Fire” nagrany na potrzeby filmu „Hobbit: Pustkowia Smauga” dał mu rozgłos na całym świecie, wiec Ed postanawia wydać płytę pod tutyłem „+” i wyruszyć w jego pierwszy World Tour, na którego liście znajduje się również Warszawa.

Rok 2017 po raz kolejny rokiem Sheerana. Po roku przerwy artysta decyduje się wydać już wcześniej zapowiadany krążek pod tytułem „Divide”. Co ciekawe w Polsce jeszcze przed wydaniem płyty okryła się ona złotem. Jednak to ojczyzna Eda najlepiej dba o jego sławę. Już pierwszego dnia po premierze płyty, została ona sprzedana w 232 tysiącach egzemplarzy, a trzy dni później ta liczba wzrosła niemal dwukrotnie. Choć te wyniki wzbudzają podziw, to jednak nie koniec wyczynów. W muzycznym serwisie „Spotify” płytę w dniu wydania przesłuchało 57 milionów osób, co stanowi aktualnie drugi z rekordów Eda.

Czy Eda sława kiedyś dobiegnie końca? Miejmy nadzieje, że nie, a każdy następny album artysty będzie lepszy od poprzedniego.

Wojtek Mastalski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s