8 powodów, dla których chciałabym żyć w serialu „W garniturach”

Jeśli jeszcze nie znacie Harveya Specter’a to czas najwyższy go poznać, bo to będzie mój przyszły mąż, no dobra twój też… Chociaż… Nie, zmieniłam zdanie, tylko mój. Harvey Specter to współczesny Superman w garniturze i z ulizaną fryzurą. Wraz z Mikiem – bardzo inteligentnym oszustem – rozwiązują sprawy pozornie nierozwiązywalne. Do pomocy ma zjawiskową Donnę, która poza byciem sekretarką rozwiązuje problemy personalne kancelarii (oczywiście nieodpłatnie). Od czasu do czasu (czytaj w każdym odcinku) posprzecza się ze swoim odwiecznym wrogiem – Louisem. A nad tym wszystkim piecze sprawuje niesamowita Jessica.

Brzmi świetnie, prawda? Ale to tylko wstęp, teraz czas na powody tak prawdziwe, jak to, że dwa plus dwa to trzy. Ups, chyba coś mi się pomyliło. Nieważne.

  1. Nie trzeba czekać w kolejkach, żeby złożyć jakiś dokument, rozprawy nie ciągną się latami, nie trzeba stosu dokumentów. Wystarczy tylko inteligentny oszust i całkiem błyskotliwy Superman.
  2. Co najbardziej uszczęśliwia kobietę? Tak panowie, nowa para butów. Ale nie wiem, czy wiecie, jeszcze większą radością jest, kiedy mogą chodzić cały dzień w niebotycznie wysokich szpilkach i nic ich by nie boli. Dodatkowo można podbiec, chcąc kogoś dogonić na kancelaryjnym korytarzu i nie wylądować przez to w szpitalu ze skręconą kostką.
  3. Okna z widokiem na Nowy Jork nigdy nie są brudne. Bez warstwy brudu na pewno patrzy się też świetnie na Warszawę. Praca jest też efektywniejsza, gdzieś tak pomiędzy jedną kawą a drugą można napisać jakiś pozew, czy coś.
  4. Jessica, Donna, Rachel – cudowna trójca. Nie dość, że inteligentne, piękne, to jeszcze doskonale ubrane. I to w każdym odcinku w coś innego. Może pożyczyłyby mi na wieczne nieoddanie jakiś ciuch, dwa, ewentualnie czterdzieści.
  5. Co byś zrobił, gdybyś miał zatrudnić dobrego prawnika po Harvardzie i zamiast niego w gabinecie pojawiłby się chłopak z walizką marihuany, który zna na wyrywki cały kodeks prawny? Wezwałbyś ochronę, prawda? Ale Harvey zatrudnia Mike’a i fakt, faktem tylko przez pewien czas da się to zachować w tajemnicy, ale to i tak dłuuuugi czas.
  6. Dobry garnitur może zdziałać cuda, a na pewno to, że piękne kobiety będą do ciebie lgnęły. Nie zapomnij tylko o poszetce, wypastowanych na błysk butach, odpowiedniej szerokości krawacie i, oczywiście, elemencie podstawowym – ulizanych włosach, bo inaczej z randki nici.
  7. Zawsze będziesz górą nad swoim wrogiem. Nieważne jak błyskotliwy by nie był. Pokonasz go w utarczce słownej, na sali sądowej albo w windzie. Pamięta, zawsze będziesz górą.
  8. Cytaty z filmów są rozwiązaniem na choćby najbardziej patową sytuację. Rzucisz jakimś tekstem ze Szklanej Pułapki i już po sprawie.

Ja już jestem dawno po seansie, a ty co tu jeszcze robisz? Idź oglądać, bo tu nie ma już nic ciekawego! 😉

Magdalena Balcer

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s