10 powodów, dlaczego warto obejrzeć „Stranger Things”

Stranger Things jest niewątpliwie jednym z najchętniej oglądanych seriali w ciągu ostatnich miesięcy. Postanowiłam wiec obejrzeć pierwszy sezon, aby przekonać się, czy jego popularność jest słuszna. Oto 10 powodów, dla których uważam, że tak.

  1. Styl lat 80’

Każdy fan mody, kultury i dzieciaków z lat 80’ niewątpliwie powinien zobaczyć ten serial, jest on bowiem istną kopalnią inspiracji dla osób kochających wszystko, co vintage.

  1. Science fiction dla każdego

Muszę przyznać, że nie należę do fanek science fiction, wręcz przeciwnie – nie przepadam za obecnością potworów i innych nieistniejących stworzeń w filmach. W Stranger Things kompletnie mi to nie przeszkadzało — klimat mroku, niepokojące odgłosy i parę potworów nazwanych demogorgonami idealnie wpisywało się w całą fabułę.

  1. Klimat grozy i tajemnicy

Wyżej wspomniany klimat tworzy niezwykłą atmosferę serialu, przez co wkręca widza do oglądania coraz to kolejnych odcinków serialu. Osobiście muszę przyznać, że klimat swoistego niepokoju to coś, co w serialach ogromnie lubię — przydymione światła, mroczna muzyka, wyblakły obraz — to wszystko idealnie współgra z całą fabułą.

  1. Fantastyczne dzieciaki

Głównymi bohaterami Stranger Things są dzieci mające najwyżej 13 lat i to one grają tam pierwsze skrzypce. Jestem pewna, że każdy widz tego serialu poczuł do nich, chociażby sympatię — bo w końcu kto nie lubi dzieci walczących z potworami?

  1. Soundtrack

Co prawda wspominałam już o nim wyżej, ale stwierdziłam, że należy mu się oddzielny punkt. Muzyka pełna mrocznych, tajemniczych odgłosów wzbudza w wodach swoisty niepokój, jednocześnie idealnie wpisując się w treść serialu. W sezonie pierwszym widzowie usłyszą też wiele kultowych piosenek jak, chociażby Should I stay or should I go The Clash. Warto obejrzeć dla samej muzyki.

  1. Potwory

Okej, nie każdy lubi potwory w serialu. Nie każdy w ogóle lubi potwory. Ale tutaj polubicie. Uwierzcie mi na słowo.

  1. Reżyseria

Tu bracia Duffer według mnie przeszli samych siebie. Zarówno dobór postaci — takich jak Winona Ryder w jednej z ról pierwszoplanowych — scenografia czy dialogi są dobrane, powiedziałabym, z niezwykłą rozwagą. Całość jest bardzo spójna i pięknie ze sobą współgra, co przypadnie do gustu osobom z wyższym poczuciem estetyki.

  1. Scenografia

Cały serial obsadzony jest w małym, dość zapuszczonym miasteczku rodem z Twin Peaks. Wystrój komisariatu policji, poszczególnych domów, szkoły, a nawet laboratorium państwowego przenosi widza o ponad 30 lat wstecz, wzbudzając przy tym delikatne poczucie niepokoju. Dla mnie — coś cudownego.

  1. Efekty specjalne

Nie jestem zagorzałą fanką efektów specjalnych – właściwie nie zwracam na nie uwagi. Jednak drugi wymiar pokazany w Stranger Things łącznie z potworami i przerażającą roślinnością otaczającą cały ten mroczny świat wygląda zupełnie naturalnie, jeśli można to tak nazwać. Niby nic niezwykłego, a jednak właśnie przez to, jak bardzo wpasowane są efekty specjalne do niektórych scen, można dostrzec ich magię.

  1. Fabuła

Niby nic, a jednak coś. Wszak trudno oglądać serial czy film, który nas kompletnie nie interesuje; tu jednak również się nie zawiodłam. Serial owiany jest tajemnicą i pytaniami bez odpowiedzi, przez co niezwykle mnie wciągnął. Muszę przyznać, że rzadko kiedy oglądam cały sezon w jeden dzień – ten pochłonął mnie na tyle, że zdołałam dokończyć go w kilka godzin. Dla mnie bardzo na plus.

To tylko 10 z wielu powodów, dla których warto obejrzeć Stranger Things. Dla mnie to jeden z lepszych pozycji, jeśli chodzi o seriale w ostatnich miesiącach. Wszystkim serdecznie polecam obejrzenie go, nawet dla wysunięcia własnych wniosków : )

Zuza Serowik

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s