Dzień Życz… Słodkości w Mickiewiczu

21 listopada znany jest nam jako dzień życzliwości, w Mickiewiczu natomiast niektórzy mogliby stwierdzić, że jest to dzień słodkości… Dlaczego?

Otóż tego dnia z samego rana przy wejściu czekały na nas urocze koleżanki z cukierkiem w ramach poczęstunku. Chętni uczniowie mogli też wziąć udział w zabawie,  która polegała na losowaniu zadań do wykonania tego dnia. „Podziel się z kimś kanapką” lub „uśmiechnij się do każdego, z kim skrzyżujesz wzrok” to jedne z wielu challenge’y, jakie dziś wykonywali Mickiewiczacy.

Można by powiedzieć, że taka forma obchodzenia dnia życzliwości w jakiś sposób oddaje ducha wspólnej zabawy… Ale, ale… To nie wszystko! Samorząd uczniowski nie zadowoli się takim prostym rozwiązaniem.

_DSC4836

Zapewniam, że uczniowie naszego liceum (a przynajmniej spora część) to zdeklarowani pracoholicy. Przygotowywanie babeczek o 22 czy sklejanie plakatów po nocach były sporym wyzwaniem, jednak konieczność poświęcenia czasu na ponadprogramowe zadania nie powstrzymała nikogo. Tego dnia, na przerwie o godzinie 10:30, odpowiednio w pawilonach A, B i C klasy 1,2 i 3 wystawiły swoje stoiska z poczęstunkiem. Uprzednio z każdej z nich ochotnicy zgłosili się do przygotowania ciastek, ciasteczek-muffinów, a nawet… kanapek. Tak, kanapek, ponieważ z kanonu wypieków wyrwała się nie jedna, a nawet dwie klasy, które zamiast poczęstunku w słodkiej formie zdecydowali się uraczyć nas uroczymi kanapkami, sałatką makaronową lub innym zdrowym lunchem.

Oczywiście, był to życzliwy dzień, więc poczęstunek był całkowicie darmowy. Panowała zasada: kto pierwszy ten lepszy! Tak, więc jeżeli tym razem nie udało Ci się zgarnąć twojego ulubionego ciasta czekoladowego lub tarty z jabłkami, zapraszamy za rok!

Nona

_DSC4846

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s