Świąteczne szaleństwo zakupowe!

Thrasherowa bluza, Adidasy, kubek ze Starbucksa i Black Friday, czyli świąteczne szaleństwo zakupowe! Nieuleczalna choroba czy fanaberia? Konsumpcjonizm w XXI wieku!

Żyjemy w erze konsumpcjonizmu. Nadmiernie przywiązujemy wagę do dóbr materialnych. Dlaczego tak wiele osób uznaje wysoki poziom konsumpcji za wyznacznik jakości życia i majętności?

Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Wielu osobom z pewnością przyszłyby do głowy słowa: „Kto bogatemu zabroni codziennie jadać w restauracjach i kupować setki nowych, markowych rzeczy?” Wiele osób marzy o takim życiu, jednak niewielka grupa społeczeństwa może sobie na to pozwolić. To, że nas na coś nie stać, nie czyni nas gorszymi. Powinniśmy o tym pamiętać. Często wychodząc do sklepu, kupujemy rzeczy, które są aktualnie modne, gdyż nie chcemy odstawać. Wydajemy setki złotych na markowe bluzy, buty czy torebki. Bezmyślnie kupujemy nowe produkty, nie myśląc o tym, czy faktycznie je potrzebujemy.

Konsumpcjonizm jest ściśle powiązany z konformizmem. Aby być akceptowanym w danej grupie społecznej, często zatracamy nasz indywidualizm. Kto nie chciałby wyglądać jak najmodniejsza laska w szkole czy zabójczo przystojne, szkolne ciacho w nowej Trasherowej bluzie? Czas świąt to wróg naszego portfela i indywidualizmu. To właśnie wtedy nasze oszczędności są zagrożone najbardziej. Czerwone plakietki ze świątecznymi promocyjnymi cenami kuszą niemiłosiernie! Powinniśmy być czujni i trzymać się na baczności. Przecenione paletki cieni marki NYX, najnowszy model Adidasów czy kubek ze Starbucksa, bez którego nie obejdzie się żadna TumBLE Girl, może się pojawić na naszej „Świątecznej Liście Marzeń”. Wszyscy jesteśmy różni, a co więcej – wyjątkowi. Pamiętajmy o tym! Święta to czas radości – produkcja hormonów szczęścia w dużych ilościach gwarantowana! Promienny uśmiech od ucha do ucha, uczucie przyjemności i zrelaksowania to właśnie efekt działania endorfin. W tym roku postaw na spędzanie czasu z rodziną, wesołe biesiady przy stole i daj odpocząć swojemu portfelowi. Święty Mikołaj z pewnością byłby niezadowolony po przeczytaniu tego artykułu – nie chodzi oczywiście o rezygnację z tego pięknego zwyczaju, jakim jest obdarowywanie się prezentami, lecz o przemyślane zakupy. Warto kupić drugiej osobie coś praktycznego, coś, co może się przydać. Pamiętaj również, że nie musisz być jak wszyscy. Święta dla wielu osób to okazja na otrzymanie droższych prezentów niż te, które zazwyczaj dostajemy. Nie daj się przelotnym trendom i dbaj o swój indywidualizm!

Niezależnie od tego, czy masz na swoich nogach zwykłe niebieskie trampki, czy najnowsze Superstary, ważne jest to, co masz w środku! Już niebawem Nowy Rok – czas, w którym będziesz mógł pokazać światu nową wersję siebie! Tymczasem jak co roku świętujemy Czarny Piątek, który w Stanach oznacza tylko jedno –  początek szaleństwa zakupowego przed Bożym Narodzeniem. Wydarzenie to stało się tak popularne, że dziś nawet Polacy mogą zaznać trochę Amerykańskiego klimatu. Autorka felietonu niestety przegrała walkę z samą sobą i kuszącymi przecenami. „Przetrwanie tego dnia bez zakupienia ani jednej rzeczy okazało się bardzo trudne. Ostatecznie zakończył się on zakupem trzech par butów” – powiedziałam. A czy Wam udało się zachować silną wolę?

V

PS

Pamiętajcie o krwiożerczych, czerwonych plakietkach 😉

 #3piosenkiartykułuV:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s