10 aplikacji dla dobrej organizacji

Nowy rok i okres świąt to magiczny czas. Mamy okazję do odpoczynku i odcięcia się od obowiązków. Po dłuższej przerwie wracamy do szarej codzienności i czasem trudno jest nam zmotywować się do pracy. Półmetek roku szkolnego dla każdego znaczy coś innego. Dla jednych małymi krokami zbliżają się wakacje, natomiast dla innych oznacza nadchodzący czas matur. I pierwsi, i drudzy muszą jednak pomyśleć o dobrej organizacji. Te 10 aplikacji pomogą wam zdobyć motywację do nauki.

 

Duolingo 

duolingo-2014-10-03Jest to aplikacja umożliwiająca samodzielne uczenie się języków obcych. W łatwy sposób możemy opanować nowe języków od podstaw lub kontynuować naukę już poznanych. Duolingo łączy przyjemne z pożytecznym. Aplikacja oferuje różne metody: od quizów po testy i zadania sprawdzające wymowę. Z Duolingo możesz nauczyć się angielskiego lub jeżeli już umiesz się porozumieć w tym języku, masz możliwość poznania ponad 20 języków.

Turboscan

unnamedDzięki niemu już nigdy nie zgubisz ważnej notatki. Przy pomocy tej aplikacji w kilka sekund zrobisz kopię w formacie PDF. Następnie możesz stworzyć z nich katalog lub wysłać do kogoś drogą mailową. Tak przechowywane dokumenty są o wiele bardziej przejrzyste i zorganizowane. Dodatkowo masz zawsze pewność, że już nigdy przypadkowo ich nie wyrzucisz.
Freedom

JRyx48NvW końcu bierzesz się do nauki, kiedy nagle dostajesz jedno powiadomienie. Po kilkudziesięciu minutach zauważasz, jak dużo czasu straciłeś na przeglądaniu mediów społecznościowych i ect. Freedom blokuje powiadomienia, strony www,  oraz rozpraszające nas aplikacje na czas twojej nauki. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które mają problem z koncentracją lub brakiem motywacji.

Photomath

Photomath-2.0-icon-RGBMasz problem z zadaniem? Nie wiesz, jak powinieneś zabrać się za to równanie? Photomath w łatwy i przejrzysty sposób wytłumaczy i rozwiąże je za ciebie. Wystarczy zrobić zdjęcie lub wprowadzić dany przykład na klawiaturze. Jest to nie tylko ułatwienie w postaci gotowego wyniku, ale też możliwość nauki krok po kroku.
Calm

calm-meditate-sleep-relax_iconNauka może być stresująca. Gdyby tylko można byłoby na chwilę się wyciszyć i zapomnieć o problemach. Calm jest idealną aplikacją dla wszystkich tych, którzy mają problemy z koncentracją, lub czasem potrzebują się uspokoić i ukoić nerwy. Znajdziemy w niej wiele kursów medytacji od podstaw, ale również sesji przeznaczonych na uspokojenie lub lepszy sen.
Timepage

mzl.oclpjatoTo idealny kalendarz dla ludzi, którzy lubią minimalizm. Prosta szata graficzna oraz duży zakres dodatkowych funkcji takich jak: prognoza pogody, mapy, kontakty. Timepage zaplanuje również twój dzień. Podpowie, o której godzinie najlepiej jest wyjść z domu, aby zdążyć do lekarza, opowie o pogodzie i przypomni o nadchodzących wydarzeniach.
Rocket alarm

unnamedŚwietne rozwiązanie dla tych, którzy stanowczo za często używają cudownej funkcji „drzemki” budzika. Rocket alarm nie posiada takiej opcji, więc aby dźwięki przestały was męczyć, należy wykonać zadanie. Może to być to potrząsanie telefonu, gra w kółko i krzyżyk, a nawet matematyczne równanie. Tym prostym sposobem nawet największy śpioch wstanie o zaplanowanej godzinie i będzie aktywny już od samego rana.
Quizlet

1024.TGu7Dla niektórych bardzo dobrze znana aplikacja, jednak wiele osób nigdy o niej nie słyszało. Quizlet opiera się głównie na nauce poprzez fiszki, jednak posiada wiele innych funkcji takich, jak: testy, opcja nauki od zera itp. Automatycznie monitoruje postępy i pokazuje progres w postaci procentów. Sprawdza się nie tylko w nauce języków, ale również pozwala na utrwalenie wiadomości z innych przedmiotów.

Forest

iconTo kolejna aplikacja ułatwiająca koncentrację, ale jej system jest całkowicie inny. Gdy chcemy rozpocząć naukę, wybieramy drzewo, ustawiamy minutnik i bierzemy się do roboty. W tym czasie nie możemy opuścić aplikacji, w przeciwnym razie nasza roślina więdnie. Gdy jednak dotrwamy do końca „wyhodujemy” drzewo. Następnie tworzymy własny las i zbieramy wirtualne monety. „Zarobione” pieniądze możemy wymienić na prawdziwe drzewo, które zostanie posadzone przez sponsorów. Aplikacja nie tylko umożliwia nam zrealizować cele, ale również pomaga w ochronie środowiska.  

introduce_Forest-750x288

10.Habitbull 

habitbull-habit-tracker_iconMotywuje do realizacji postanowień lub nowych nawyków. Aplikacja monitoruje postępy i przypomina o wykonywaniu zaplanowanych czynności. Jest to łatwy sposób na dotrzymanie postanowień noworocznych.

unnamed (1)

Nastia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s