5 programów telewizyjnych które uczą i bawią

  1. BYŁO SOBIE ŻYCIE

Było sobie życie to animacja francuskiej produkcji wyprodukowana w 1987 roku. Nadawany był w 26 odcinkach po 25 minut. Serial opowiada o reakcjach zachodzących w organizmie każdego człowieka. Niezmiernie ciekawa jest forma przedstawienia procesów życiowych za pomocą kreskówkowych postaci oraz animacji. Program zarówno bawi, jak i uczy, ponieważ oglądając serię, mimowolnie zapamiętujemy najważniejsze informacje przez skojarzenia. Zdecydowanie powinny go obejrzeć osoby mające coś wspólnego z biologią oraz chcące rozwijać swoją wiedzę w tej dziedzinie.

  1. ANATOMIA GŁUPOTY WEDŁUG RICHARDA HAMMONDA

Popularny program prezentujący najbardziej odważne i szalone materiały wideo odnalezione w sieci, które ukazują nieszczęśliwe wypadki ryzykantów. Następnie prowadzący wyjaśnia przyczyny niepowodzeń śmiałków w oparciu o prawa fizyki. Wykorzystuje do tego specjalnie przygotowane animacje oraz odtwarza film w zwolnionym tempie klatka po klatce. Filmy są dokładnie analizowane i pokazują, co poszło nie tak. Odważni bohaterowie tych materiałów zapominają jednak o istnieniu praw fizyki. Warto zapoznać się z tak zabawnym przekazem wiedzy.

  1. SONDA 2

Program stanowi jedną z nielicznych możliwości zapoznania się z osiągnięciami techniki i nauki przedstawionymi w popularnej formie. Stworzony jest na podobieństwo programu Sonda, który powstał w 1977 roku. Jego założyciele spierali się nawzajem na dany temat. Warto też wspomnieć, że Sonda 2 prowadzi aktywną stronę internetową, na której możemy znaleźć wiele ciekawostek i quizów.

  1. GALILEO

Program popularnonaukowy nadawany od 2007 roku. Stworzony na podobieństwo niemieckiego kanału ProSieben. W programie prezentowane są kulisy produkcji codziennych przedmiotów oraz odkrywane są tajemnice wynalazków. Pokazane są również przeróżne zjawiska i ciekawostki z całego świata. Czas trwania odcinka wynosi 45 minut, jednak program jest niezmiernie wciągający i czas mija w mgnieniu oka.

  1. ŁOWCY KROKODYLI

Program prowadzony jest przez Steve’a Irvinga, który z bliska przedstawia nam niecodzienne zjawiska przyrody. Jego seria bardzo wyróżnia się na tyle innych, ponieważ Steve nie raz staje oko w oko z najniebezpieczniejszymi zwierzętami świata. Program nie jest jednak nudny, ponieważ prowadzący często żartuje ze zjawisk przyrodniczych, a także dzieli się wieloma ciekawostkami. Prowadzący zginął w 2008 roku ugodzony przez płaszczkę prosto w serce, co skończyło jego owocną serię Łowców Krokodyli. Mimo to warto zapoznać się z tym, co jako jeden z nielicznych zdążył uchwycić swoją kamerą.

Wiktoria Matuszczak

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s