SPRAWOZDANIE Z KONKURSU „MISTRZ MOWY POLSKIEJ”

Pierwszego marca 2018 roku w naszej szkole odbył się konkurs „Mistrz mowy Polskiej”. Wzięło w nim udział wielu uczniów z zarówno klasy pierwszej, drugiej, jak i trzeciej. Rywalizacja składała się z 3 etapów, na każdym z nich sprawdzane były inne umiejętności. W jury zasiadły między innymi Profesor Agnieszka Gruchelska, Profesor Aleksandra Niewiadomska oraz dyrektor naszej szkoły- pani Marzenna Zaworska.
Podczas konkursu sprawdzano jednakowo płynność mówienia, poprawność stylistyczną oraz ciekawość wypowiedzi. W czasie trwania pierwszego etapu uczestnicy mieli do wyboru trzy tematy, na które wypowiedź przygotowywali w domu, a później przedstawiali przed jury. W etapie drugim zakwalifikowane osoby wypowiadały się na temat dowolny, bardzo często związany był z ich pasją, przez co lepiej mogliśmy poznać ich zainteresowania oraz dowiedzieć się jak spędzają wolny czas. Po wynikach nastał czas finału, w którym uczestnicy losowali temat, jak i kolejność mówienia, jednak z tym również świetnie sobie poradzili. Oprócz wybitnego jury, osób biorących udział w konkursie oraz dwóch fotografów: Wiktorii Matuszczak i Wiktorii Wojnarowskiej, towarzyszyła temu wydarzeniu klasa 1E wraz z Profesor Krystyną Dybowską – Głąb.
Po wielkich emocjach i wyczekiwaniu na werdykt wygrana przypadła Dominice Lipkowskiej.
Warto również zauważyć, że Dominika Lipkowska z klasy 1E jest pierwszą dziewczyną, która wygrała coroczny konkurs „Mistrz Mowy Polskiej”. Tematem przewodnim jej wypowiedzi w drugim etapie konkursu była jej pasja- pływanie. Finalistka opowiadała o wyrzeczeniach związanych z tym przepięknym sportem oraz o przyjemności przekazywania tej wiedzy młodszym pokoleniom.
Wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów zarówno w konkursach z wiedzy o języku polskim, jak i innych przedmiotów oraz zachęcamy do spróbowania swoich sił za rok!

Wiktoria Matuszczak

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s