POŚWIĘCENIE MATKĄ NASZEGO SUKCESU

Sukces innych powinien być dla nas dowodem, że wszystko jest możliwe. Bardzo często nie potrafimy uznać wysiłku innych tłumacząc go oszustwem. Nie znosimy myśli, że ktoś jest od nas lepszy, ale nie mamy wystarczająco samozaparcia, by samemu coś osiągnąć. Bo przecież, dlaczego sąsiad po prawej ma bardziej zielony trawnik od mojego albo Kasia spod szóstki wygląda jak sobowtór Chodakowskiej. W całej tej otoczce często zapominamy, że żeby osiągnąć sukces mniejszy lub większy musimy coś poświecić. Żeby zdobyć najpierw trzeba coś stracić.


Człowiek z natury jest leniwy i lubi komfort. Lubimy to, co mamy, nawet jeśli jest przeciętne, a nawet słabe, ponieważ łatwiej nam być posiadaczami tego, co jest z nami zawsze niż walczyć o coś, co wymaga poświecenia. Zastanówmy się gdzie byśmy byli, gdyby geniusze i ludzie, którzy zmienili nasz świat pomyśleli tak samo?


Droga do sukcesu jest ciężka, długa i okupiona wyborami. A przecież my chcielibyśmy dostać to wszystko tak po prostu za darmo. Tak naprawdę sukces niezdobyty przez krew pot i łzy to nie sukces. Sukces to poświęcenie relacji międzyludzkich za cenę rozwijania siebie i swoich pomysłów, to wczesne wstawanie aby zrobić formę, gdy przez obowiązki nie mamy czasu w ciągu dnia, to umiejętność podnoszenia się po porażkach i wyciągania z nich wniosków na przyszłość oraz wielka samodyscyplina. Przede wszystkim to świadomy wybór, ponieważ to nasz czas i tylko my decydujemy czy spędzimy go na siedzeniu na Instagramie, czy rozwijaniu pasji lub na nauce nowych rzeczy.


To ty musisz wybrać czy chcesz być kimś, czy chcesz być przeciętny w swoim życiu. Musisz wiedzieć, że jeśli nigdy niczego nie poświęciłeś to także nigdy niczego nie osiągniesz. Możesz być szarym człowiekiem jak większość społeczeństwa. I to wcale nie jest ani złe, ani dobre. Tylko później nie narzekaj, że nie masz nic, bo nie masz tego, tylko i wyłącznie przez siebie. Mówią, że sukces ma wielu ojców jednak matkę ma jedną i jest nią poświęcenie.

Wiktoria Matuszczak

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s