100 Rocznica Odzyskania Niepodległości Polski, w Mickiewiczu

W zeszłym tygodniu w naszej szkole odbyły się obchody z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji, uczniowie naszego liceum cały dzień chodzili ubrani na galowo, z kotylionami przyczepionymi nad sercem. Mieliśmy też okazję uczestniczyć w apelu przygotowanym przez klasy pierwsze i drugie, oraz posłuchać końcowego występu muzycznego, przygotowanego przez ucznia klasy 1B.

Szkoła natomiast została otoczona aurą patriotyzmu, jak i jedności pomiędzy uczniami. W szkolnym radiowęźle przez cały dzień puszczane były patriotyczne piosenki, natomiast na głównym korytarzu można było wziąć udział w konkursie wiedzy, z poprawnymi odpowiedziami nagradzanymi słodkościami.

Jakkolwiek wszystkie te atrakcje na pewno uczyniły ten dzień bardziej wyjątkowym. osobiście wydaje mi się że najważniejszym tego dnia, było odczucie wspólnoty połączone z pamięcią o jakże ważnym dla naszej ojczyzny wydarzeniu. Wszyscy mogliśmy doświadczyć tego, dzięki przygotowaniom, które zaczęły się wiele dni przed.

Pokazuje nam to, jak ważna jest praca zespołowa, patriotyzm i młodzieńczy optymizm, ponieważ pracując wszyscy razem, byliśmy w stanie przeprowadzić  niesamowite obchody.

Nona

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s